Kanvase Tootevalik

Tauno Kangro

Uus kollektsioon

Tauna Kangro

Avasta Tauno Kangro kollektsioon, mis sisaldab rõivaid ja meeneid, millel on trükitud tema parimad tööd. Ainulaadne kollektsiooni, mis pakub laia valikut rõivaid ja meeneid, millel on unikaalsed disainid, mis on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest.

Tauno Kangro loomingust –

Mitmekülgne teoste valik alates mütoloogiast kuni tantsijateni.

Kangro töö on väga mitmekülgne ning teemad on aastate jooksul välja kujunenud mütoloogiast ja realistlikust põnevast segust. Koduloomad ja metsloomad on aja jooksul skulptuuride ja pastellmaalide silmapaistvamad teemad. Kui mõned teosed on väga reaalsed, siis teised on pigem humoorikad.

Samuti on ka inimesed muutunud silmapaistvaks teemaks, kus mitmed kutsealad on muutunud näitusekollektsioonideks nagu näiteks kokad,muusikud ja tantsijad. Delikaatsema ja naturaalsema maitse jaoks on Kangrol välja töötatud ka aktikollektsioon, mis sümboliseerib elu oma puhtas ja romantilises vormis. 

Mütoloogia ja kunst

Mütoloogia on üks skulptori lummustest. Vanad Eesti ja Skandinaavia rahvaluule lood ja eepikad nagu näiteks “Kalevipoeg” mängivad suurt rolli Tauno töödes. Ta on teinud palju skulptuure neist karakteritest ja mõned neist on ka monumendid erinevates Eesti paikades. Aastal 2002 avas Tauno 7,5m pikkuse pronksist ning dolomiidist tehtud kuju Saaremaal “Suur Tõll ja Piret said hea kalasaagi”.

Sculptures1-e1665312834979.jpeg
Monuments6.jpeg
Loe Kunstniku kohta

Kes on Tauno Kangro?

Tauno Kangro sündis 25. mai 1966 Tallinnas. Kangro hakkas kunstile rohkem rõhku panema juba kooliajal, Kalju Reiteli skulptuuristuudios. 1984. aastal lõpetas ta Tallinna 20. Keskkooli. Aastatel 1986–1993 õppis ta Tallinna Kunstiülikoolis skulptuuri erialal.

Kangro skulptuurid, mis on ära tuntavad oma iseärasuse poolest, on saanud mitmete kohtade sümboolseks objektiks Eestis. Peamised materjalid, mida Kangro kasutab, on pronks, graniit ja dolomiit. Kangro on tuntud oma monumentaalsete skulptuuride poolest, millest paljud on erinevates avalikes kohtades nagu linnaväljakutel, parkides ja kunstikogudes Saksamaal, Taanis, Prantsusmaal, Rootsis ja Soomes.

Tauno Kangro galerii leiad siit

Ostukorv
Tasuta Transport üle 75€ tellimusel
Logi sisse

Pole veel kontot?

Kasutame küpsiseid selleks, et parandada Sinu kogemust meie veebisaidil. Selle veebisaidi sirvimisega nõustud meie privaatsuspoliitikaga ja küpsiste kasutamisega.
Pood
0 Soovinimekiri
0 esemed Käru
Minu konto